Kartuş Filtre

Kartuş Filtre

Ürünlerimiz, Türkiye İlaç ve Kimyasal Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (UBB) kayıtlı olup, Ürettiğimiz Filtreler, Uluslararası barkodlu, CE İşaretli ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Ürettiğimiz filtreler, birçok büyük ve küçük ölçekli sanayi kuruluşu, metal kaplama tesisleri, enerji santralları, fabrikalar, arıtma ve geri kazanım tesisleri, gıda sanayi, tıbbi sektör kuruluşları, hastaneler ve diyaliz merkezleri tarafından kullanılmaktadır.

1. İplik Sarma Kartuş Filtre

Filtre cinsi : Normal çaplı filtre, Big Filtre ve 222 O-ring’li filtre
Filtre boyu : 5, 9 ¾,10, 20, 30 ve 40 inç
Süzme kapasitesi 1, 1/3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 100 … mikron
Filtre Gövdesi : Paslanmaz çelik veya %100 Polipropilen

Filtre Malzemesi : Filtrasyon teknolojisine uygun, özel olarak imal edilen, %100 doğal pamuk veya %100 polipropilen iplikler.

2. Yukarıda belirtilen boy, çap ve mikron özelliklerinde Sıkıştırılmış polipropilenden yapılmış o-ringli veya iki ucu açık Melt-Blown / Spun Kartuş Filtreler.

3. Yüksek sıcaklıkta çalışan prosesler için, her boy ve mikronda paslanmaz çelik gövdeli, özel camelyafı iplikten yapılmış, Camelyafı Kartuş Filtreler.

4. Sıvı filtrasyonunda kullanılan, özel profilde polipropilen ve çelik çember başlıklı, polipropilen veya polyester nonwoven keçe kumaştan ve monoflament polyester veya naylon kumaştan imal edilmiş çeşitli boy ve mikronlarda Torba Filtreler.

5. Blok ve Granül Aktif Karbon Filtreler.

6.  0,2 – 0,5 – 1,0 mikron süzme kapasitelerinde Mikro Filtreler. (Pleated Membrane Filter Cardridges)

7. Çeşitli boy ve mikronlarda Pliseli Kartuş Filtreler.

8. 80-100 mikron süzme kapasitelerinde polipropilen veya paslanmaz çelikten yapılmış Yıkanabilir Filtreler.

9. Müşterilerimizin proses ihtiyaçlarına yönelik proje bazlı filtreler de üretilmektedir. (Toz torba filtreleri, metal filtreler, gaz filtreleri, hidrolik filtreler, pliseli ve glass-fiber malzemelerden yapılmış özel filtreler gibi..)

O-RİNGLİNGLİ KARTUŞ FİLTRELER

(Filter Cartridges SOE, flat closed end, end external 222 O-ring)

İplik sarma kartuş filtreler endüstriyel tesislerin, su ve çeşitli solüsyonların filtrasyon ihtiyacını sağlayan, kullanımı kolay, etkin filtrasyon özelliklerine sahip ve evsel kullanımlara uygun filtrelerdir. Bu filtrelerin diğer bir tipi de O-ringli kartuş filtreler olup;

Filtre tipi : 222 O-ringli Filtre

Fİltre boyu : 5, 9.75 (9 ¾), 10, 20, 30, 40 inç

Süzme kapasitesi: 1, 1/3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 100 … Mikron FİLltre Gövdesi : Paslanmaz çelik veya %100

Polipropilen

Filtre Malzemesi : Filtrasyon teknolojisine uygun, özel olarak imal edilen, %100 doğal pamuk, %100 polipro


Filtre Gövdesi :
Paslanmaz çelik veya %100 Polipropilen

Filtre Malzemesi : Filtrasyon teknolojisine uygun, özel olarak imal edilen, %100 doğal pamuk, %100 polipropilen iplikler veya sıkıştırılmış polipropilen (melt-blown/spun) 

O-Ringli Kartuş filtrelerimizin açık ucunda bulunan o-ringli üst kapak, kapalı alt kapak ve gövdesinde kullanılan polipropilen, %100 saflıkta olup, toksik maddeler içermez, kimyasal proseslerde, gıda sanayinde, içme suyu filtrasyonunda ve medikal sektörde kullanılan saf su üretim sistemlerinde kullanılabilir özelliktedir.

Filtre malzemesi olarak kullanılan iplikler, %100 doğal pamuk ve %100 polipropilenden yapılmış olup, filtrasyon teknolojisine uygun ve özel olarak imal edilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı yukarıda belirtilen alanlarda kullanılabilir özelliktedir.

Genelde sıvı filtrasyonunda kullanılan bu filtreler, uygun teçhizatın kullanılması halinde hava ve gaz fazındaki taneciklerin filtrasyonunda da kullanılabilmektedir.

Kartuş filtre gövdelerinin üretildiği polipropilen yüksek dayanıklılık özelliğinde olup, proseste kullanılan yüksek hat ve pompa basınçlarına dayanıklı olması açısından özel olarak tasarlanıp, imal edilmiştir. Maksimum sürekli çalışma sıcaklığı 80-90 0C, maksimum sıcaklık (peak temperature) 100-110 0C mertebelerindedir. Polipropilen, asit, baz ve birçok kimyasallara ve organik maddelere dayanıklı bir madde olduğundan çok yaygın alanlarda kullanılmaktadır.

Bu filtrelerin O-ring malzemeleri NBR olup, sipariş üzerine VITON, EPDM ve SILICONE O-ringli filtreler de üretilip müşterilerimize sunulmaktadır.

Kullanım Süresi: Sanayi kuruluşlarındaki proseslerin yapısına göre değişir. Filtre giriş-çıkış basınç farkı, o tesise ait işletme şartlarında tanımlanan değere ulaştığında veya akış debisi düşmeye başladığında değiştirilir. Evsel kullanımlarda yaklaşık 1-2 ayda bir veya filtre dış yüzeyindeki kirliliğin artması durumunda değiştirilmesi tavsiye edilir.

Kullanılmış filtrelerin yıkanarak kullanılması, filtrasyon etkinliğinin bozulmasına neden olduğundan, filtrasyon teknolojisine aykırıdır. Değişme zamanı gelen filtre atılarak, filtre kabının yıkanarak temizlenmesini takiben yeni filtreler takılır.

SIVI FİLTRASYONUNDA KULLANILAN LTRASYONUNDA

Filtre Malzemesi : Nonwoven polipropilen, nonwoven polyester, monoflament polyester, monoflament naylon.
Filtre Başlığı : Özel profilde Polipropilen Çember ve Çelik çember.
Mikron özellikleri : Nonwoven Kumaş : 1, 5, 10, 20, 25, 50,100 mikron
Monoflament Kumaş : 20, 25, 50, 100, 150, 200..mikron.
Filtre çapı : Polipropilen başlıklarda standart 180 mm Çelik
çember başlıklarda 100, 180 mm
Filtre Boyu : 230, 430, 380, 810 mm

Konfeksiyon makinalarıyla yapılan dikişlerde, dikiş yerlerinden, küçük mikronlarda partiküllerin by-pass etme riskini önlemek amacıyla, Nonwoven kumaş kullandığımız filtrelerde, ileri teknoloji ürünü, dikişsiz özel kaynak teknolojisi kullanılmaktadır.

Müşterilerimizin proses ihtiyaçlarına yönelik farklı malzeme ve ebadlarda proje bazlı özel filtreler, hava ve toz filtreleri de yapılmaktadır.

DİĞER FiLTRELER

Müşterilerimizin ihtiya terilerimizin ihtiyaçlar larını kar karşı şılamaya y lamaya yönelik nelik her boy,
cins ve mikron özelliklerde: zelliklerde:

Melt-Blown / Spun Kartu Kartuş Filtreler, Temizlenebillir PP ve Paslanmaz Çelik Kartu elik Kartuş Filtreler,
Gran Blok ve Granül l Aktif Karbon Filtreler, Yüksek ksek filtrasyon özelliklerine zelliklerine sahip, 0.2 – 0.45 – 0.5 – 1 ve 5 mikron süzme zme kapasitelerinde Mikro Filtreler (Pleated Membrane Filter Cartridges Cartridges)